Woda jest niezbędnym elementem pomagającym zachować homeostazę organizmu. Kojarzy się ona z czystością i zdrowiem i bezsprzecznie można powiedzieć, że bez wody nie byłoby życia. Czym właściwie jest woda? To naturalnie występująca ciecz o temperaturze i gęstości zbliżonej do krwi, jest niezbędna do życia i występuje na całym świecie.

Woda jako niezbędny napój w codziennej diecie

Każdy dorosły człowiek, jak i dziecko musi codziennie ją spożywać, a regularne jej picie pomaga zachować zdrowie i oczyścić organizm z niepożądanych substancji. Ludzie, którzy piją zbyt małe ilości wody doświadczają problemów ze strony układu pokarmowego, takich jak zaparcia, zgaga czy sucha skóra. Ponadto woda jest niezbędna dzieciom w procesie dojrzewania, wzrostu i rozwoju. Dzieci, które nie piją wystarczającej ilości wody w ciągu dnia mogą mieć słabsze wyniki w nauce.

Najmłodsi muszą codziennie pić wodę, by zachować zdrowie i odpowiednie nawodnienie. Dzieci średnio powinny spożywać dwie szklanki płynów dziennie. Taka ilość zapobiega odwodnieniu organizmu. O ile w domu coraz bardziej popularne staje się podawanie wody z otwartych kubków, o tyle na spacerach czy ogólnie poza domem, stosowanie bidonów to podstawa. Dlaczego więc B.box jest tak popularny i co ma w sobie takiego, że kupowany jest zdecydowanie częściej niż inne bidony?

Dlaczego bidon?

Kompletując wyprawkę w akcesoria dla dzieci do rozszerzania diety, niezbędnym jej elementem staje się bidon – na przykład popularny B.Box. Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorystyczna bidonów B.Box, więc bez problemu znajdziemy ulubiony kolor naszej pociechy. Używanie przedmiotów w ulubionych kolorach maluchów przekłada się na jakość i ilość spożywanych – w tym przypadku – płynów. B.Box jest ostatnimi laty bardzo popularnym akcesorium dla dzieci z tego względu, że jest niezniszczalny. Wysoka jakość jego wykonania jest sprzymierzeńcem dziecięcych fantazji, dzięki czemu przeżyje on każdy upadek. Bidon ten nie przecieka, dzięki wyposażeniu w nowatorską słomkę z obciążnikiem i ogranicznikiem wypływu wody. Przesuwne zamknięcie i ergonomiczne uchwyty sprawiają, że B.Box doskonale leży w dłoniach nawet najmniejszych dzieci. 

A co ze słomką?

Logopedzi zalecają, by słomkę B.Boxa skrócić do odpowiedniej długości by nie wpływała ona negatywnie na nawyki dzieci i ich zgryz. Dziecko powinno obejmować słomkę samymi ustami, nie opierając jej na języku. W nowym B.Boxie nie trzeba tego robić, bo słomka została zmodernizowana zgodnie z zaleceniami neurologopedów. Dokonując zakupu nowego akcesorium dla dzieci jakim jest B.Box, warto zakupić jego nowszą wersję – różni się od starej głównie wyglądem ciężarka przymocowanego do słomki. W starej wersji jest on okrągły, a w nowej przypomina Saturna ze swoim pierścieniem. Sama słomka w starej wersji jest zakończona rozcięciem, natomiast nowa wersja ma słomkę ze wbudowanym ogranicznikiem.

B box akcesoria dla dzieci – jako jedno z akcesoriów dla dzieci przydatne przy rozszerzaniu diety jest jednym z niezbędnych elementów ułatwiających maluchom naukę picia. Wysoka jakość wykonania i jego wytrzymałość sprawiają, że zdecydowanie wart jest zakupu.