Pościel dla dziecka — czym kierować się przy wyborze?

Każdy rodzic chce dla swojego malucha jak najlepiej. Wybierając zestaw do spania, niezmiernie ważna jest pościel, pod którą dziecku będzie ciepło, miękko i wygodnie. Kierowanie się wyłącznie kolorystyką nie jest najlepszym rozwiązaniem. Oto kryteria, które odgrywają największą rolę przy zakupie kołderki:

  • rodzaj materiału;
  • właściwości antyalergiczne;
  • rodzaj zapięcia.

Pościel powinna być wykonana z czystej bawełny – https://ewox.pl/151-posciel-bawelniana, która przepuszcza powietrze, zapobiegając poceniu się dziecka. 

Niemowlęca skóra jest bardzo cienka, a więc tym bardziej narażona na reakcje alergiczne. Warto więc zwracać uwagę na zawartość pościeli, ponieważ wypełniona pierzem często uczula.

Ważny czynnik stanowi typ zapięcia pościeli. Drobne elementy, takie jak guziki są łatwym celem dla maluszka — może je po prostu połknąć. Aspekt uchronienia pociechy przed niebezpieczeństwem jest dla wszystkich rodziców najważniejszy. Dlatego też wielu z nich słusznie decyduje się na pościel z wypełnieniem.

Dlaczego pościel z wypełnieniem jest najlepsza?

Ten rodzaj okrycia łączy w sobie wszystkie wyżej wymienione cechy, które powinny wyróżniać wysokogatunkową bieliznę pościelową. Pościel ma już gotowy wkład, zbędne są w niej guziki, zamki, czy kryte suwaki. Dziecko jest opatulone, temperatura jego ciała jest prawidłowa, a rodzic może prać kołdrę w całości. Przykładem jest pościel z wypełnieniem firmy Ewox — mocno ugruntowanego na rynku producenta dziecięcych gadżetów do snu. To, co wyróżnia ją na tle innych produktów, to:

  • wysokiej jakości bawełna premium;
  • silikonowe wypełnienie, które nie wywołuje uczulenia;
  • staranne obszycie z mocnymi szwami;
  • ocieplenie wszyte na brzegach, które zapobiega przemieszczeniu się włókniny;
  • świadectwo jakości i bezpieczeństwa ÖKO-TEX.

Ewox dba również o walory estetyczne. Ich pościel z wypełnieniem jest dwustronna, dostępna w różnych wariantach kolorystycznych, a precyzyjne wykończenie w postaci bawełnianej lamówki dodaje jej uroku.

Z pościelą Ewox nie trzeba martwić się o zdrowie i życie dziecka. Produkt stworzony z myślą o najmłodszych zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas snu. Także rodzice mogą spać spokojnie.