Okres zimowy w wyjątkowy sposób wpływa na kondycję samochodu. Bez wątpienia należy pamiętać o zaopatrzeniu się w opony zimowe, płyn do spryskiwaczy o niższej temperaturze zamarzania, ale również, konieczne jest by zwrócić uwagę na akumulator bosch. Oto kilka sposobów, które pozwolą Ci o niego zadbać oraz uniknąć nieprzyjemności związanych z niemożnością odpalenia Twojego pojazdu:

  1. Unikaj głębokiego rozładowania akumulatora. Działa on podobnie jak bateria telefonu komórkowego. Zbyt duże rozładowanie oraz pozostawienie akumulatora w stanie „zero” powoduje trudność w jego pełnym naładowaniu oraz obniżenie jego wartości energetycznych.
  2. Sprawdź, czy coś „nie kradnie” prądu. Zwłaszcza w okresie zimowym, warto sprawdzić, czy urządzenia jakie mamy zamontowane w samochodzie (lampki, zestaw głośnomówiący, radio), nie pobierają nadmiernej ilości prądu, zwłaszcza gdy nasz samochód jest wyłączony.
  3. Zwróć uwagę na wartości akumulatora zalecane przez producenta samochodu. Mniejsze wartości, mogą powodować, że samochód nie dostanie odpowiedniej ilości prądu, a po nawet krótkotrwałym postoju, ciężko będzie go odpalić.
  4. Sprawdź wiek baterii w pojeździe. Jest to istotne szczególnie jeśli jesteś posiadaczem starszego samochodu, kupionego na rynku wtórnym i, kiedy akumulator był wymieniany i w jaki sposób o niego dbano. Należy pamiętać, że jest to bateria o większych wartościach. W efekcie częstej eksploatacji traci swoje właściwości.
  5. Upewnij się, że klemy oraz instalacja elektryczna są w dobrym stanie. Szczególną uwagę należy zwrócić na podzespoły wspomagające działanie akumulatora, to jest alternator oraz regulator napięcia. Niepoprawne działanie tych urządzeń może szybko doprowadzić do trwałego zniszczenia baterii.
  6. Skontroluj, czy akumulator varta umieszczony jest odpowiednio i stabilnie w samochodzie. Jest to wyjątkowo ważne, zwłaszcza w samochodach, gdzie gabaryty oraz waga baterii jest duża. Ich poprawne ułożenie wpłynie na bezpieczeństwo w czasie jazdy oraz stabilne osadzenie klem akumulatora.