Każda osoba ma taki dzień, w jakim leżałaby pełny dzień na sofie, jadła lody oraz oglądała serial. Czy to typowy przysłowiowy „Kowalski” lub mistrz świata. Jest to naturalne, byle nie zdarzało się to za często. Odczuwasz, iż jesteś o krok od decyzji, żeby dać sobie spokój z wysiłkami ponieważ brakuje ci właściwej inspiracji do ćwiczeń? Każdego spośród nas dopadną kryzysy oraz niechęć, lecz naprawdę z czego się to bierze? Jak odnaleźć wyjście owego kłopotu oraz dać radę się zmotywować? Psychologowie treningu uważają, iż motywacja ukierunkowuje na aktywność, więc sportowiec o dużej motywacji zawsze idzie do uzyskania celu, natomiast jak napotka jakąś trudność na owej drodze, to idzie do jej ukończenia.

Trenuj z muzyką
Niejednokrotnie można napotkać trenujących, biegających lub jeżdżących na rowerze przy muzyce. W takt ukochanych utworów można ćwiczyć dłużej oraz mocniej. Zabieraj własną ukochaną muzykę na trening. Istotne jest, aby utwory były ci doskonale znane oraz miały pewny rytm. Należałoby sięgnąć po remixy oraz składanki, jakich dużo w serwisie YouTube. Do ćwiczeń rozciągających wybierz nastrojową muzykę, i do ćwiczeń z większą siłą lepiej dobrać mocniejsze utwory z dużym bassem.

Wykorzystuj każdą chwilę
Zdarza się dosyć niejednokrotnie, iż panie, jakie owego dnia już ćwiczyły, unikają jakiejś specjalnej pracy fizycznej. Więc nigdy nie mów: „Dzisiaj już się gimnastykowałam”. Wprost odwrotnie, stosuj każdą możliwość, żeby rozruszać mięśnie. Przejdź na przykład jeden przystanek piechotą lub wejdź po schodach, zamiast wjeżdżać windą.

Postaw przed sobą cel!
Gdy z treningu na trening obserwujesz postępy siłowe, natomiast z tygodnia na tydzień Twoja waga przechodzi w odpowiednią stronę – inspiracja do treningów i utrzymywania właściwej diety nie stanowi kłopotu. Cel który zbudujesz przed sobą, może być największym motywatorem. Jak już wspomniano wcześniej, jedyną przeszkodą stojącą przed stworzeniem idealnej figury jest Twój mózg. Odpowiedni trening, właściwa dieta i wszelkie odmienne elementy są sprawą, jaką można wpoić przy małym zaangażowaniu. Jednakże gdy Twój wewnętrzny motywator – mózg nawali, wszystko może wyjść na marne, zwłaszcza z braku energii.